Novinky

Setkání budoucnosti s budoucností

Setkání budoucnosti s budoucností

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. 

Více

Jubilejní kulatá čísla v CLV LOM PRAHA

Jubilejní kulatá čísla v CLV LOM PRAHA

Shodou okolností se v Centru leteckého výcviku státního podniku LOM PRAHA potkala dvě zajímavá čísla. Souvisejí s náletem letových hodin na dvou typech provozované techniky, a to cvičným vrtulovým Zlínem Z-142C AF a víceúčelovým vrtulníkem Mi-17.

Více

Videoreportáž: L-39NG pro LOM PRAHA absolvoval svůj první let

Videoreportáž: L-39NG pro LOM PRAHA absolvoval svůj první let

Před pár dny v areálu AERO Vodochody proběhl první let letounu L-39NG určeného pro státní podnik LOM PRAHA. Tento letoun bude sloužit pro výcvik budoucích českých pilotů F-35. Naše redakce byla na této akci  přítomna s kamerou, takže vám kromě samotného letu přinášíme také zajímavé rozhovory s továrním pilotem Aera, ředitelem LOM PRAHA  Jiřím Protivou či prezidentem společnosti AERO Vodochody Viktorem Sotonou.

Více
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

LOM PRAHA s.p.

je tradičním podnikem nejen českého, ale i evropského a světového leteckého průmyslu, jehož historie sahá až do roku 1915. LOM PRAHA s.p. se specializuje na opravy letecké techniky a na zajišťování vývojových, výzkumných, opravárenských a modernizačních úkolů ve prospěch potřeb zákazníka. LOM PRAHA s.p. se dále zabývá přípravou a realizací praktického a teoretického výcviku pro letecký a pozemní personál včetně projektování, výstaveb a rekonstrukcí vojenských účelových zařízení, provádí zkušební, verifikační a certifikační činnosti včetně vydávání příslušných osvědčení. Zakladatelem podniku je Ministerstvo obrany České republiky, jedním z klíčových zákazníků je Armáda České republiky.