LOM PRAHA s.p. :: Centrum leteckého výcviku v Pardubicích připravuje špičkové armádní piloty

Centrum leteckého výcviku v Pardubicích připravuje špičkové armádní piloty

Vytvořeno: 10. 02. 2020

Mezi specifika pardubického letiště patří mimo jiné to, že se v jeho areálu potkává jak armádní, tak civilní provoz reprezentovaný společností East Bohemian Airport. V rámci armádní části na letišti působí Centrum leteckého výcviku, které od roku 2004 zajišťuje kompletní výcvik pilotů Armády České republiky, ale také příslušníků jiných armád. O fungování centra se zajímal v rámci setkání s ředitelem Jaroslavem Špačkem hejtman Martin Netolický.

"Centrum leteckého výcviku je špičkovým pracovištěm, které je součástí státního podniku LOM Praha, jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany ČR. Nejen čeští, ale i zahraniční piloti se zde školí na moderních trenažerech, ale samozřejmě též přímo v letadlech a vrtulnících. Svou kariéru začínají na pístovém plně akrobatickém dvoumístném letounu Zlín Z-142C AF a poté pokračují buď na letounech L-39C nebo L-410. Vrtulníkoví piloti jsou cvičeni na lehkých jednomotorových vrtulnících Enstrom 40B-G, které byly do služby zavedeny v loňském roce, případně poté na těžkých a osvědčených vrtulnících Mi-17. Z pozice zástupce minoritního akcionáře společnosti EBA jsem nabídl panu řediteli případnou pomoc v rámci spolupráce s civilní částí letiště. Společným zájmem všech musí být především rozvoj letiště, a to jak v armádní, tak nevojenské části," řekl hejtman Martin Netolický.

Ten se v rámci návštěvy areálu zúčastnil společně s ředitelem Centra leteckého výcviku jednoho z pravidelných cvičných letů, v rámci kterého měl možnost si prohlédnout průběh prací na dálnici D35 z Opatovic nad Labem až po Ostrov u Vysokého Mýta.

LOM PRAHA s.p. je tradičním podnikem nejen českého, ale i evropského a světového leteckého průmyslu, jehož historie sahá až do roku 1915. Státní podnik se specializuje na opravy letecké techniky a její modernizaci. LOM PRAHA s.p. dále provádí praktický a teoretický výcvik leteckého a pozemního personálu.

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky