LOM PRAHA s.p. :: „Čím intenzivnější spolupráce, tím dřívější dosažení společného cíle,“ řekl po návštěvě vojenského přidělence USA ředitel LOM PRAHA Jiří Protiva

„Čím intenzivnější spolupráce, tím dřívější dosažení společného cíle,“ řekl po návštěvě vojenského přidělence USA ředitel LOM PRAHA Jiří Protiva

Vytvořeno: 08. 02. 2022

Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany ČR Jan Havránek a vojenský přidělenec pro obranu a vzdušné síly na Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR plukovník James Hackbarth uskutečnili dne 8. února 2022 pracovní jednání v LOM PRAHA s.p. Jejich návštěva cílila na aktuální informace o schopnostech podniku, o vojenském i nevojenském portfoliu, jakož i na přípravy „lomu“ k podpoře životního cyklu nových vrtulníků Venom a Viper a k implementaci simulačních technologií k výcviku personálu Vzdušných sil Armády ČR při přezbrojení na americké vrtulníky.

Po úvodním vystoupení ředitele LOM PRAHA Jiřího Protivy se ujal slova ředitel pro obchod a logistiku Martin Šusta, který přítomné informoval o odborných úkolech jednotlivých organizačních složek podniku. Poté následovala neformální diskuse k tematickým oblastem prezentace.

Následně přivítali náměstka ministryně obrany ČR i amerického vojenského přidělence s jejich doprovody v pražských závodech státního podniku. Hosté nejprve zhlédli reálnou činnost v malešickém závodu pohonných jednotek, a poté v závodu modernizací a modifikací i v závodu letadel ve Kbelích.

„Dnešní pracovní návštěva byla skvělá příležitost jak pro mě, tak pro mou kancelář a další osoby z americké ambasády dozvědět se více o státním podniku Ministerstva obrany LOM PRAHA a o tom, co děláte pro posílení obranyschopnosti České republiky a pro podporu profesionálů Armády ČR. Vaše odborné portfolio má široký rozsah a je velice zajímavé. Konstatuji, že naše vzájemná spolupráce, a to nejen při nadcházejícím přezbrojení Vzdušných sil AČR vrtulníky Venom a Viper, nabírá na intenzitě. Těším se další pokračování vzájemné spolupráce,“ řekl plukovník James Hackbarth.  

Text: Pavel Lang

Foto: Jitka Šuláková        

  

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky