LOM PRAHA s.p. :: Čtvrtý v pořadí

Čtvrtý v pořadí

Vytvořeno: 19. 07. 2021

Čtvrtý v pořadí, taková je již bilance výcvikových cyklů pro MATC neboli Multinational Aviation Training Center, který se uskutečnil v pardubickém taktickém simulačním centru státního podniku LOM PRAHA.

MATC je organizace, která zajišťuje výcvik pro svoje členy, případně pro další zájemce z NATO. Jejími signatáři jsou Česká republika, Chorvatsko, Slovensko a Maďarsko. Úkolem státního podniku LOM PRAHA v tomto programu je poskytovat požadovaný výcvik, a to nejen s využitím simulačních technologií v TSC, ale i letový výcvik.

Do tohoto cyklu MATC se zapojili kromě příslušníků všech účastnických zemí také experti z centra Tactical Leadreship Program nacházejícího se ve španělském Albacete a Joint Air Power Competence Centre se sídlem v německém Kalkaru.

Červencová odborná příprava byla do jisté míry výjimečná, a to z důvodu profesní derniéry pro vedoucího výcviku MATC podplukovníka Jana Dubce, který odchází na zahraniční pracoviště. „Panu podplukovníkovi velice děkujeme za jeho dlouholetou angažovanost, kterou věnoval výcviku pro MATC“, říká Petr Chiprianov, manažer obchodu leteckého výcviku.

Text: Pavel Lang

Foto: archiv Centra leteckého výcviku LOM PRAHA s.p.  

 

 

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky