LOM PRAHA s.p. :: Aktuální trendy a praktické zkušenosti v modernizaci vrtulníků

Aktuální trendy a praktické zkušenosti v modernizaci vrtulníků

Vytvořeno: 25. 03. 2021
Mi-171š

Závod modernizací a modifikací státního podniku LOM PRAHA je samostatným závodem od 1. července 2019. Je držitelem civilního DOA oprávnění podle L/8A (vydaného ÚCL) pro netransferované vrtulníky a také vojenského DOA podle předpisu EMAR 21, hlava J.

Závod provádí specializované analýzy (např. pevnostní a životnostní výpočty, energetická bilance, vážení, testování avionických přístrojů, tenzometrická měření a měření vibrací, NVIS modifikace) a pokročilé metody reverzního engineeringu (např. 3D skenování).

ZMM nabízí široké portfolio avionických modernizací – od základních, cenově výhodných systémů nutných ke splnění minimálních požadavků na letuschopnost, až po plně integrovaná vyspělá řešení pro plnění specifických misí (sledování hranic, SAR, CSAR, průzkum, speciální vojenské mise).

Dále provádí integrace jednotlivých systémů, do již existujícího avionického systému na palubě letadla i komplexní integraci zcela nového systému. Do jeho činnost spadají i drakové úpravy jako je například zástavba pilotních sedaček, systému upínání nákladu, zástavba jeřábu, palubních zbraní, prvků vlastní ochrany, pancéřování a další modifikace, které mohou mít vliv i na primární konstrukci vrtulníku.

Závod disponuje drakovou konstrukcí, avionickou konstrukcí, vývojovou technologií a vývojovou dílnou provádějící opakovanou kusovou výrobu s vlastním systémem materiálové podpory, který je neustále vylepšován.

Odkaz na náš YouTube kanál s videem ze zkoušek Mi-171Sh KARDAN při přistání v terénu:

Mi-171Sh KARDAN při zkouškách přistání v terénu

Text: Jitka Šuláková

Ilustrační foto a video: archiv ZMM LOM PRAHA s.p. a Lukáš Syrový

 

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky