Ministr obrany jmenoval nového ředitele státního podniku LOM PRAHA s.p.

Personální změnu vyvolalo odstoupení dosavadního ředitele LOM PRAHA, s. p. JUDr. Jana Roučka, který se počátkem roku ze zdravotních důvodů rozhodl vzdát své funkce. Vzhledem k aktuální ekonomické situaci podniku, vzniklé částečně z důvodu omezení spojených se současnou epidemiologickou krizí, a mimořádné strategické roli, kterou státní podnik LOM PRAHA zastává, hledal rezort Ministerstva obrany na uvolněné místo ředitele státního podniku prověřenou osobu se zkušenostmi v oblasti obranného průmyslu a krizového managementu.

Na místo ředitele LOM PRAHA, s. p. se proto ministr obrany rozhodl jmenovat současného ředitele státního podniku Vojenský technický ústav (VTÚ), Mgr. Jiřího Protivu, který na řídící pozici VTÚ nastupoval v roce 2015 za podobně nepříznivé ekonomické situace. Během svého působení však z podniku vybudoval mezinárodně uznávaný ústav, který se může chlubit špičkovou úrovní obranného a bezpečnostního výzkumu a vývoje.

Z tohoto důvodu Ministerstvo obrany vkládá do nově jmenovaného ředitele plnou důvěru stran zlepšení ekonomické situace LOM PRAHA, s. p. a kontinuitu v plnění strategických funkcí vůči státu, především úspěšného nabytí kapacity a schopností potřebných k servisu a provozu výcvikových systémů vrtulníků západní platformy H-1, o kterých státní podnik v současné době intenzivně vyjednává.

Autor: Jan Pejšek, odbor komunikace MO

Odkaz na zpravodajství na webových stránkách Ministerstva obrany ČR naleznete zde: 

Ministr obrany jmenoval nového ředitele státního podniku LOM PRAHA