LOM PRAHA s.p. :: Polští piloti „dvojek“ cvičí na CPT simulátoru

Polští piloti „dvojek“ cvičí na CPT simulátoru

Vytvořeno: 06. 09. 2021

Po roční „covidové“ přestávce pokračuje ve státním podniku LOM PRAHA výcvik příslušníků Vzdušných sil Polské republiky (Sily Powietrzne - https://www.wojsko-polskie.pl/sily-powietrzne/). V pardubickém Centru leteckého výcviku absolvují piloti vrtulníků Mi-2 cvičení standardních a nouzových postupů na CTP (Cockpit Procedures Trainer) simulátoru. Součástí kurzů je také teoretická příprava. Záměrem je, aby se do konce roku 2021, týdenních kurzů zúčastnilo několik desítek polských pilotů.

Legendární víceúčelový lehký vrtulník Mi-2 začali naši severní sousedé licenčně vyrábět v závodu WSK PZL Swidnik. Přestože má za sebou více než padesátiletou službu, v Polsku je doposud provozován, a to v civilních i vojenských variantách, v nemalém počtu. 

Kvalita výcviku poskytovaného LOM PRAHA s.p. je polskou stranou vnímána velice kladně. O tom svědčí i fakt, že se od roku 2013 jejich „dvojkaři“ vracejí do CLV již pravidelně.

Letecký výcvik však není jediným bodem spolupráce s polskou armádou. LOM PRAHA dále provádí opravy reduktorů VR-14 a VR-24, pomocných startovacích jednotek AI-9V nebo různých agregátů vrtulníkových motorů.

Z podkladů Petra Chiprianova a Petra Kašpara připravil: Pavel Lang

Ilustrační foto: archiv CLV LOM PRAHA s.p.

 

     

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky