LOM PRAHA s.p. :: První společný projekt LOMu a Komunitního centra pro válečné veterány Praha

První společný projekt LOMu a Komunitního centra pro válečné veterány Praha

Vytvořeno: 25. 06. 2021

Nedávné on-line setkání zaměstnance státního podniku LOM PRAHA se studenty pražských středních škol vzbudilo velký zájem. Protentokrát byl živě streamovaný program rozšířen o novodobého veterána – profesionála z 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Jedná se o první z mnoha společných projektů LOM PRAHA s.p. a Komunitního centra pro válečné veterány Praha.

KCVV Praha je v pořadí již třetím komunitním centrem tohoto typu v České republice. Zřizovatelem je Ministerstvo obrany ČR spolu s Ústřední vojenskou nemocnicí. Dveře centra jsou otevřeny všem válečným veteránům. Nejen těm, kteří přichází z řad armády, ale také válečným veteránům z řad policie a dalších bezpečnostních složek. Centrum vytváří prostor pro setkávání za účelem volnočasových aktivit, vzdělávání, ale slouží také jako kontaktní bod při zabezpečení specifické lékařské péče. V KCVV Praha jsou poskytovány veškeré poradenské služby pro válečné veterány a jejich rodinu zdarma (právo, finance, psycholog, adiktolog, kaplan). 

Hosty vysílání organizovaného opět spolkem CETAS byl za LOM PRAHA Miloslav Černovský, vedoucí dílny montáže draků II. a kpt. Jan Vacek, který v současné době létá na bitevním vrtulníku Mi-24/35 u 221. vrtulníkové „tygří“ letky na 22. zVrL.

„Během mé vojenské kariéry jsem byl dvakrát nasazen v zahraniční misi, v roce 2015 na téměř pět měsíců a v roce 2018 na více než půl roku. V obou případech bylo mým působištěm letiště HKIA v Kábulu v Afghánistánu, kde jsem byl součástí leteckého poradního týmu ve prospěch vrtulníkového letectva Afghánské islámské republiky. Práce mne také přivedla do mnoha zemí nejen v Evropě v rámci zahraničních vojenských cvičení, reprezentaci Armády ČR na leteckých dnech či ve vzdělávacích kurzech,“ doplňuje své odpovědi ze streamu kpt. Jan Vacek.

 „LOM PRAHA bude spolu s KCVV ve streamech pro školy i nadále velmi rád pokračovat, protože takto prezentované zážitky a zkušenosti, ať už ze zahraniční vojenské operace nebo z naší provozovny, jsou jistě pro studenty velkým přínosem,“ říká ředitel státního podniku Jiří Protiva.

Video s již zmiňovaného streamu naleznete zde:

První společný projekt LOMu a Komunitního centra pro válečné veterány Praha

Autor: Jitka Šuláková

 

 

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky