LOM PRAHA s.p. :: Simulované vyzvednutí sestřeleného pilota za hranicí FLOT (Forward Line of Own Troops) na produktovém videu

Simulované vyzvednutí sestřeleného pilota za hranicí FLOT (Forward Line of Own Troops) na produktovém videu

Vytvořeno: 26. 04. 2022

Dceřiná společnost LOM PRAHA s.p. VR Group natočila produktové video v jednom ze špičkových pracovišť státního podniku a my byli přitom. Důvod? Taktické simulační centrum (TSC) pardubického Centra leteckého výcviku (CLV) je pro VR Group perspektivní instituce, na níž může demonstrovat svoje výcvikové a technologické schopnosti coby dodavatele komplexních řešení pro ozbrojené a bezpečnostní složky jak v tuzemsku, tak u zahraničních zákazníků. 

Za taktické simulační centrum vedl natáčení, brífink, misi a debrífink s posluchači Univerzity obrany Brno Jiří Pospíšil. Pro produktové video byla navržena jednoduchá mise, do které, mimo CGF entit (computer generated forces – počítačově řízené entity), které letí autonomně po plánované trati nebo jsou ovládány instruktorem TSC, byli posluchači UO zakomponováni v pilotovatelných kokpitech, kde plnili let po trati a simulaci bojové činnosti v rozsahu, v jakém byli zaškoleni.

Cílem mise bylo vyzvednutí sestřeleného pilota za hranicí FLOT (Forward Line of Own Troops) a jejich úkolem byly doprovod a ochrana vrtulníku během simulovaného vyzvednutí pilota po sestřelu za hranicí FLOT tj. za hranicemi „vlastního nebo ovládaného“ území. Pilotovaným letounem byl podzvukový bitevník L-159 ALCA s kombinovanou výzbrojí jak proti vzdušným cílům, tak pro potlačení nepřátelských jednotek na zemi (kanon, A-A - AIM – 9 Sidewinder, A-G -  LGB (Laser Guided Bomb).

V misi bylo začleněno i několik civilních letounů, které simulovaly buď standardní lety, nebo lety, které vstoupily bez povolení do prostorů bojové činnosti a bylo potřeba je identifikovat.

Premiéra produktového videa se uskuteční na nejvýznamnějším veletrhu obranného, leteckého a bezpečnostního průmyslu na Balkáně – Black Sea Defense & Aerospace (BSDA) ve dnech 18. až 20. května 2022 v Bukurešti. 

Text: Pavel Lang

Foto: Martin Slabý

 

 

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky