LOM PRAHA s.p. :: Vítězný tým prvního ročníku LOMATHONu si převzal hlavní výhru

Vítězný tým prvního ročníku LOMATHONu si převzal hlavní výhru

Vytvořeno: 22. 08. 2022

Vítězové historicky prvního ročníku strojírenské výzvy v oblasti letectví LOMATHON, kterou státní podnik LOM PRAHA uspořádal pro studenty vysokých škol v květnu tohoto roku, si vybrali hlavní výhru, a to let dopravním vrtulníkem Mi-17. Na organizaci soutěže se významně podílel malešický závod pohonných jednotek v čele s ředitelem Michalem Procházkou. https://www.zpjlompraha.com/

Na Michala Mrázka, Matěje Vavřinu a Honzu Procházku, studenty Českého vysokého učení technického, oboru Letecká technika, čekala odměna na pardubickém letišti, kde je dislokována jedna z odborných divizí LOMu – Centrum leteckého výcviku.

Výherci si mimo jiné i ve společnosti ředitele CLV Jaroslava Špačka, užili zhruba hodinový let nad pardubickým regionem. Následně je čekala exkluzivní návštěva taktického simulačního centra, kde si měli možnost vyzkoušet simulační výcvik ve vybraných typech letecké techniky.

„Soutěž prověřila naši schopnost spolupráce a všestranné vědomosti, protože kromě technických znalostí bylo nezbytné strategické uvažování. Hlavní cena, let vrtulníkem, byl neopakovatelný zážitek a všichni jsme z něj byli nadšení,“ říká Michal Mrázek, jeden z členů vítězného týmu ÚleT.

Pochvalné reference studentů na LOMATHON jsou výzvou pro organizátory soutěže k uspořádání dalšího ročníku. O jeho konání a možnosti přihlášení vás budeme informovat v médiích LOM PRAHA s.p.

 

Text: Lucie Klučková

Foto: Jitka Šuláková

Zpět
Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky