Simulovaný taktický výcvik

Taktický simulační výcvik pro piloty taktického letectva poskytovaný naší společností, zahrnuje nácvik řešení různých taktických a bojových situací za hranicí viditelnosti, s podporou FAC a GCI. Výcvik je poskytován prostřednictvím moderního výcvikového centra v Pardubicích vybudovaného ve spolupráci s dceřinou společností VR Group a.s., které je vybaveno nejmodernějšími technologiemi umožňujícími téměř reálnou vizualizaci.

V porovnání s výcvikem na skutečném letounu, je na simulátorech možné provádět manévry a činnosti, jejichž provádění by bylo v běžném výcviku obtížné a riskantní. Náklady na simulační výcvik jsou přitom zlomkem v porovnání s provozem skutečného letounu. Do provozních nákladů simulátoru se nezapočítává údržba, palivo, pojištění, použití zbraní, náklady spojené s provozem výcvikového prostoru a další nezanedbatelné položky.

Parametry a výkony letounů, radarů, zbraní, nepřátelských entit, jak leteckých, tak i pozemních a námořních jsou plně konfigurovatelné.

Taktické simulační centrum bylo vybudováno v rámci Centra leteckého výcviku (CLV) v Pardubicích v roce 2011. CLV je jednou z divizí státního podniku LOM PRAHA, největšího podniku leteckého průmyslu v ČR zaměřeného zejména na služby pro provozovatele vrtulníků řady Mi.

Reference

Výcvik slovenských stíhacích pilotů
Mezinárodní týden simulačního výcviku
 

Kontakt

Ing. Petr Chiprianov, Business Development Manager, +420 602 528 935, petr.chiprianov@lompraha.cz