LOM PRAHA s.p. :: Novinky

Novinky

Vytvořeno: 15. 04. 2021

Ředitelé LOM PRAHA a Sekce logistiky MO jednali o aktuálních projektech pro Armádu ČR

Ředitel sekce logistiky MO generálmajor Štefan Muránský (vpravo) a ředitel LOM PRAHA s.p. J. Protiva

Pracovní návštěvu LOM PRAHA s.p. zahájil ředitel sekce logistiky Ministerstva obrany generálmajor Štefan Muránský jednáním s ředitelem státního podniku Jiřím Protivou. Ten jej informoval jak o schopnostech podniku v prodlužování životního cyklu letecké techniky, ve výcviku, v modernizaci a projektech simulačních technologií, tak i o přípravách pro přechod na západní vrtulníkovou platformu H-1. Poté spolu oba ředitelé hovořili o aktuálních projektech jednotlivých divizí LOM PRAHA pro Armádu České republiky.

Vytvořeno: 14. 04. 2021

Půldruhé hodiny v bitevní „čtyřiadvacítce“

Pojďte s námi opět nahlédnout do zákulisí portfolia státního podniku LOM PRAHA. Přiblížíme vám, co se děje po generální opravě bitevního vrtulníku Mi-24/35 v rámci zalétávajícího letu.


Po provedené generální opravě přichází na řadu proces pozemního a letového ověření, jehož finálním stadiem je zálet vrtulníku.

Vytvořeno: 12. 04. 2021

Proti neviditelnému nepříteli

Státní podnik LOM PRAHA s.p. nepolevuje v preventivních opatřeních proti šíření onemocnění COVID-19. Tady jsou další dva počiny.


Se smluvním provozovatelem závodní jídelny, společností MAMAHAM s.r.o., realizují prostřednictvím odborné firmy dezinfekci prostor jídelny v Praze-Malešicích, a to polymerním přípravkem MERIDASAN Profi, který prokazatelně zajišťuje účinnou dezinfekci ploch a prostor po dobu tří týdnů.

Vytvořeno: 08. 04. 2021

„Chci vrátit LOM PRAHA do pozice exkluzivního a prosperujícího partnera,“ říká Jiří Protiva

Ředitel LOM PRAHA s.p. Jiří Protiva

Začátkem února letošního roku jmenoval ministr obrany Lubomír Metnar do vedení státního podniku LOM Praha Jiřího Protivu, který má zkušenosti v oblasti obranného a krizového managementu. Během svého předchozího působení dokázal z Vojenského technického ústavu vybudovat mezinárodně uznávaný ústav, který se může chlubit špičkovou úrovní obranného a bezpečnostního výzkumu a vývoje. LOM Praha není v současné době ve zcela dobré kondici, ale nový ředitel je přesvědčen, že ho lze postavit zpátky na nohy.

Vytvořeno: 01. 04. 2021

Co značí žlutá barva na letadlech LOM PRAHA s.p.?

Žluté značení na letounech a vrtulnících Centra leteckého výcviku státního podniku LOM PRAHA s.p. už zná široká veřejnost. Nejeden z nás však neví, proč tomu tak je. Tady je odpověď…

Vytvořeno: 30. 03. 2021

LOM PRAHA využívá technologie špičkové úrovně

3D skener RENISHAW Agility L122010

Závod pohonných jednotek LOM PRAHA s. p. modernizoval své vybavení o vysoce výkonné a přesné souřadnicové měřící zařízení. Jakou lepší značku si státní podnik mohl zvolit, než právě tu, za jejíž zrodem a neustálým vývojem stojí etalon leteckých motorů firma Rolls-Royce? V reálu jde o značku Renishaw, která je již 40 let jednou z předních světových společností v oblasti strojírenských a vědeckých technologií!

Vytvořeno: 26. 03. 2021

LOM nabízí svoje schopnosti k modernizaci armádní techniky

Ředitel sekce rozvoje sil MO genmjr. I. Střecha (vpravo) a ředitel LOM PRAHA s.p. J. Protiva

Odborné schopnosti LOM PRAHA a aktuální projekty realizované pro Armádu České republiky – to byla hlavní témata pracovního jednání s ředitelem sekce rozvoje sil Ministerstva obrany generálmajorem Ivo Střechou. Ředitel státního podniku Jiří Protiva informoval představitele resortní organizační složky, v jejíž gesci je odborné a metodické řízení výstavby a rozvoje druhů sil AČR, o možnostech LOM PRAHA při jeho případném začlenění do plnění úkolů. Tato činnost by například souvisela s dílčími modernizacemi vrtulníkové a dopravní letecké techniky vzdušných sil Armády ČR.

Vytvořeno: 25. 03. 2021

Aktuální trendy a praktické zkušenosti v modernizaci vrtulníků

Mi-171š

Závod modernizací a modifikací státního podniku LOM PRAHA je samostatným závodem od 1. července 2019. Je držitelem civilního DOA oprávnění podle L/8A (vydaného ÚCL) pro netransferované vrtulníky a také vojenského DOA podle předpisu EMAR 21, hlava J.


Závod provádí specializované analýzy (např. pevnostní a životnostní výpočty, energetická bilance, vážení, testování avionických přístrojů, tenzometrická měření a měření vibrací, NVIS modifikace) a pokročilé metody reverzního engineeringu (např. 3D skenování).


ZMM nabízí široké portfolio avionických modernizací – od základních, cenově výhodných systémů nutných ke splnění minimálních požadavků na letuschopnost, až po plně integrovaná vyspělá řešení pro plnění specifických misí (sledování hranic, SAR, CSAR, průzkum, speciální vojenské mise).

Vytvořeno: 22. 03. 2021

Od legendy Jumo 004 až po dvouproudový AI-25TL a turbohřídelový TV3-11

LOM PRAHA s.p. má unikátní know how v opravě motorů vrtulníků a letadel

V testování proudových (turbínových) motorů mají ve státním podniku LOM PRAHA unikátní odborné know-how. Začátek se datuje do čtyřicátých let minulého století, když v tehdejších Leteckých opravnách Malešice začaly zkoušky prvního sériově vyráběného a operačně používaného reaktivního motoru na světě! Byl to Junkers Jumo 004 z německého stíhacího letounu Messerschmitt Me 262 „Schwalbe“. Tyto motory byly využity československou armádou v prvních letech po 2. světové válce. Opravny tehdy vyrobily několik motorů Jumo 004 pod označením M-04.

Vytvořeno: 18. 03. 2021

Co je k vidění v halách a hangárech LOM PRAHA s.p.

Dopravní vrtulník Mi-17

V provozních halách a hangárech LOM PRAHA s.p. lze spatřit mnoho zajímavého. Současná omezení z důvodu epidemie koronaviru SARS CoV-2 však vystavila veškerým prezentacím stopku. Rádi bychom vyhověli odborné veřejnosti, neziskovým organizacím a řadě dalších, abychom jim představili aktuální projekty z širokého portfolia státního podniku. To bude ale možné až v „časech pocovidových“. Nechť je pomyslnou malou náplastí, a to nejen pro letecké fajnšmekry, tato fotoreportáž…

Vytvořeno: 16. 03. 2021

Znalost reality je klíčovým faktorem

Návštěva závodu pohonných jednotek v Malešicích

Jedna z nejdůležitějších zásad každého vrcholného manažera by měla být podle slov nového ředitele Jiřího Protivy znalost profesní reality na základě vlastního poznání. Rozhodování tzv. od stolu nestačí.


Proto byly jako jedny z jeho prvních kroků realizovány v uplynulých dnech pracovní návštěvy přímo podřízených závodů státního podniku, a to závodu pohonných jednotek, závodu letadel, závodu modernizací a modifikací a Centra leteckého výcviku.

Vytvořeno: 15. 03. 2021

LOM PRAHA předal kunovickému leteckému muzeu zajímavý exponát

Vlevo Martin Hrabec, ředitel kunovického muzea  a vpravo Jiří Protiva, ředitel státního podniku LOM PRAHA s.p.

LOM PRAHA s.p. dnes prostřednictvím ředitele státního podniku Jiřího Protivy předal do expozice Leteckého muzea v Kunovicích výstupní trysku M13 leteckého proudového motoru R-13. Jedná se o poslední součást exponátu stíhacího letounu MiG-21 verze MF tzv. “šedivky”. Toto pojmenování letoun získal díky svému charakteristickému světle šedému zbarvení.

Vytvořeno: 11. 03. 2021

„LOM PRAHA může počítat s naší podporou,“ říká za Armádu ČR generálporučík Jaromír Zůna

Jedním z cílů LOM PRAHA s.p. je naplňovat určené odborné schopnosti ve prospěch klíčového zákazníka, a to Armády České republiky. S tím bezprostředně souvisí pracovní návštěvy vrcholných představitelů Generálního štábu AČR.

Vytvořeno: 10. 03. 2021

LOM PRAHA pokračuje v leteckém výcviku studentů Univerzity obrany

Navzdory nepříznivé epidemiologické situaci pokračuje letecký výcvik studentů Univerzity obrany v Centru leteckého výcviku státního podniku LOM PRAHA. Z důvodu minimalizace potenciálního šíření nákazy COVID-19 byla přijata mimořádná opatření, nevyjímaje rozdělení studentů do skupin.


Na začátku března jsou studenti třetího ročníku specializace vojenský pilot připraveni ke svým prvním vývozním letům na vrtulnících Enstrom 480 nebo letounu Zlín Z-142, a to podle jejich budoucího zařazení. Postupně se budou učit ovládat letadlo při letu po letištním okruhu a v pracovním prostoru. Celý výcvik je koncipován tak, aby se s letadlem naučil létat i ten, kdo doposud neměl žádné pilotní zkušenosti. Vyvrcholením každého výcviku jsou první samostatné lety bez instruktora, které by měli studenti UO absolvovat v průběhu dubna.

Vytvořeno: 08. 03. 2021

V LOM PRAHA probíhá testování na Covid-19

Také ve státním podniku LOM PRAHA již spustili logistickou akci k povinnému testování zaměstnanců na přítomnost coronaviru SARS-CoV-2.viru.


Po distribuci testů v minulém týdnu a aktualizaci seznamů pracovišť proběhlo proškolení zaměstnanců, kteří se na daném testování podílí.


Masivní testování v LOM PRAHA s.p. bylo zahájeno v pondělí 8. 3. 2021 ráno při příchodu zaměstnanců do zaměstnání. Testování bude probíhat pravidelně každé pondělí.


Pro všechny lokality byla vyčleněna a řádně označena testovací místa (otevřena od 06:00 hodin), na která se ihned po příchodu do zaměstnání dostavili povinně všichni zaměstnanci, zejména pak výrobních středisek (mechanici, technici, uklízečky, skladníci) ještě před samotným nástupem na svá pracovní místa.

Vytvořeno: 05. 03. 2021

Způsobilost k odhalování vad ve výrobku

Horizontální defektoskop Unimag UNIVERSAL 600WE, detail obrazovky ovládání magnetizačního procesu.

Státní podnik LOM PRAHA s.p. nabízí širokou škálu produktů a služeb, mezi nimiž jsou kromě jiných také služby spojené s opravárenskou činností. V tomto portfoliu je i defektoskopie neboli nedestruktivní testování (NDT) a zkoušky materiálů.


Hlavní pracoviště defektoskopie se nachází v kbelském závodu letadel (ZLD), kde se provádí zkoušky na nejmodernějších zařízeních pro NDT kontrolu respektujících požadavky všech relevantních norem nejenom v letectví.

Vytvořeno: 01. 03. 2021

Modernizované vrtulníky pro SOATU

Státní podnik LOM PRAHA s.p. dokončil další etapu modernizace vrtulníků Mi-171 ŠM určených pro jednotku speciálních vzdušných operací (SOATU – Special Operation Air Task Unit). Po prototypové zástavbě na stroji p. z. 9781 byly Armádě České republiky předány další sériové kusy. Realizace úprav a zástaveb bude probíhat i v následujícím období.   


Projekt pojmenovaný SOATU II byl prováděn na „stosedmdesátjedničkách“, které již prošly několika modernizačními programy. Z hlediska avioniky jsou tyto vrtulníky plně interoperabilní s aliančními jednotkami, a ne neprávem jsou označovány jako nejlépe vybavené Mi-171Š na světě.

Vytvořeno: 25. 02. 2021

Vše dobré, pane generále…

Připojujeme se ke gratulantům a přejeme armádnímu generálovi Emilovi Bočkovi, válečnému veteránovi a poslednímu žijícímu českému stíhacímu pilotovi Royal Air Force, vše nejlepší k jeho 98 narozeninám.

Vytvořeno: 24. 02. 2021

Tři tisíce hodin na Enstromech

Dvouapůlletou službu čtveřice vrtulníků Enstrom 480B-G, které provozuje Centrum leteckého výcviku státního podniku LOM PRAHA s.p., lze hodnotit jako progresivní. Nahradily již zastaralý typ Mi-2 a od svého zařazení do provozu jsou využívány k základnímu výcviku pilotů Vzdušných sil Armády České republiky. Jejich vybavení umožňuje plnit širokou škálu úkolů, včetně létání s vnějším podvěsem nebo s brýlemi nočního vidění.

Vytvořeno: 22. 02. 2021

Létáme Opravujeme Modernizujeme!

Státní podnik LOM PRAHA s.p. je jedna z mála tuzemských společností, která se zaměřuje na servis, generální opravy (MRO) a modernizaci vrtulníků Mi-24 a Mi-17 i jejich agregáty včetně leteckého výcviku, a to nejen pro evropskou klientelu. Jako příklad lze uvést zakázky pro letectva Srí Lanky, Pákistánu, Afghánistánu, Ghany a nejnověji také letectva Burkiny Faso.

Vytvořeno: 11. 02. 2021

Flotila „Albíků“ dosáhla významné letové mety

L-39C Albatros s evidenčním číslem 0445

Před několika dny dosáhlo pardubické Centrum leteckého výcviku (CLV), které spadá pod strategický státní podnik LOM PRAHA, s. p. významné profesní mety – 20 tisíc letových hodin na vojenských letounech L-39C Albatros. Tohoto důležitého profesního milníku bylo dosaženo na cvičném proudovém letounu s evidenčním číslem 0445, pilotovaném studentem poručíkem Ladislavem Valouškem z 21. základny taktického letectva, s nímž byl v kabině přítomen instruktor, zástupce ředitele CLV, Václav Tyrychtr.

Vytvořeno: 10. 02. 2021

Ministr obrany jmenoval nového ředitele státního podniku LOM PRAHA s.p.

Ve vedení státního podniku LOM PRAHA došlo k personální změně. Novým ředitelem podniku byl dnes jmenován Mgr. Jiří Protiva.

Vytvořeno: 13. 01. 2021

JUDr. Jan Rouček odešel z LOM PRAHA s.p.

Jan Rouček se ke dni 8.1. 2021 vzdal funkce ředitele LOM PRAHA s.p. Do doby jmenování nového ředitele za státní podnik jedná zástupce ředitele Ing. Bc. Radomír Daňhel, LLM, MBA, ředitel pro obchod a logistiku. 


Vytvořeno: 10. 12. 2020

Ministerstvo obrany a LOM Praha s.p. uzavřely smlouvu na modernizaci vrtulníků Mi-171.

V úterý 8. prosince 2020 byla podepsána náměstkem ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Luborem Koudelkou a obchodním ředitelem státního podniku LOM Praha Radomírem Daňhelem smlouva na modernizaci 15 dopravních vrtulníků Mi-171Š.
Vytvořeno: 12. 05. 2020

LOM PRAHA slaví 105. výročí své existence

Státní podnik LOM PRAHA založený v roce 1915 se letos ohlíží za úspěšným více jak stoletím své existence. Jako specialista v oblasti oprav letecké techniky, vývoje, výzkumu a modernizace se zapsal hluboko do povědomí profesionálů v oboru leteckého průmyslu na českém ale i světovém trhu. Jubilejní rok 2020 patří více než kdy jindy především budoucnosti. V kontextu s nákupem amerických vrtulníků Viper a Venom pro Armádu ČR, jednoho z klíčových zákazníků, se státní podnik v mnoha ohledech připravuje na osvojení údržby a oprav západní letecké techniky.

Vytvořeno: 06. 04. 2020

LOM PRAHA se zapojil s českými piloty do projektu Piloti lidem

Státní podnik je součástí dobročinného projektu Piloti lidem, jehož cílem je v co nejkratším čase doručit zásilky zdravotnického materiálu po celé České republice. Na Letišti Přerov jsou v rámci tohoto projektu všechny lety se zdravotnickým materiálem osvobozeny od přistávacích a souvisejících poplatků. Zároveň nabízí bez poplatků krátkodobé uskladnění zdravotnického materiálu.

Vytvořeno: 31. 03. 2020

Státní podnik LOM PRAHA zajistil centrální nákup dezinfekčního roztoku

Na základě požadavku Sekce správy a řízení organizací Ministerstva obrany ČR realizoval státní podnik LOM PRAHA centrální nákup dezinfekčního roztoku na ruce a povrchy pro potřeby státních podniků a příspěvkové organizace spadající do gesce Ministerstva obrany. LOM PRAHA, tradiční podnik leteckého průmyslu, postupně ve dvou dodávkách nakoupil celkem 24 000 litrů alkoholové dezinfekce Anti-COVID. Poslední dodávka dorazila v pondělí 30. března.

Vytvořeno: 25. 03. 2020

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ SPOJENÁ SE STAVEM NOUZE

Ve spojitosti se zavedenými opatřeními a v zájmu zabránění šíření nemoci děkujeme všem našim zaměstnancům, obchodním partnerům a dodavatelům, že dodržují zvýšenou hygienu, nosí roušky a respektují omezená pravidla pro vjezd a vstup do areálu našeho podniku.

Vytvořeno: 04. 03. 2020

Státní podnik LOM PRAHA věnoval Vojenskému fondu solidarity štědrý finanční dar

Ředitel podniku LOM PRAHA Jan Rouček předává symbolický šek podplukovníku Vladimíru Hodouskovi
Na konci roku 2019 osobně předal ředitel podniku Jan Rouček podplukovníku Vladimíru Hodouskovi symbolický šek ve výši 100 000 Kč. LOM PRAHA tímto reagoval na Týden solidarity, ke kterému vyzval ministr obrany Lubomír Metnar.


Vytvořeno: 10. 02. 2020

Mi-17 posílily v CLV Pardubice

Ve středu 22. ledna přilétla do Pardubic vrtulníků Mi-17, jenž předtím prošly generální opravou ve společnosti LOM Praha. V Centru leteckého výcviku, které je jejich provozovatelem, významně přispějí k zachování vysoké úrovně výcviku na tomto typu.TYPU.

Vytvořeno: 10. 02. 2020

Centrum leteckého výcviku v Pardubicích připravuje špičkové armádní piloty

Mezi specifika pardubického letiště patří mimo jiné to, že se v jeho areálu potkává jak armádní, tak civilní provoz reprezentovaný společností East Bohemian Airport. V rámci armádní části na letišti působí Centrum leteckého výcviku, které od roku 2004 zajišťuje kompletní výcvik pilotů Armády České republiky, ale také příslušníků jiných armád. O fungování centra se zajímal v rámci setkání s ředitelem Jaroslavem Špačkem hejtman Martin Netolický.

Vytvořeno: 30. 01. 2020

LOM vycvičil další afgánské piloty

Za přítomnosti náměstka pověřeného řízením sekce obranné politiky a strategie Radomíra Jahody byl v úterý 28. 01. 2020 slavnostně ukončen výcvik 15 pilotů afghánských vzdušných sil. Program zajišťují společnosti LOM Praha Trade a Raytheon a od roku 2015 jím prošly už více než dvě stovky studentů.

Vytvořeno: 04. 12. 2019

LOM PRAHA s.p. přeje šťastný nový rok 2020

LOM PRAHA s.p. přeje úspěšný průlet rokem 2020!

Vytvořeno: 11. 11. 2019

LOM PRAHA uctívá památku padlých hrdinů v Praze na nám. Míru

Dne 11.listopadu si připomínáme výročí konce válečného konfliktu, který vstoupil v platnost v jedenáct hodin jedenáctého dne jedenáctého měsíce roku 1918. V tento den slavíme svátek Den válečných veteránů k uctění památky padlým hrdinům. 
Státní podnik se letos účastní akce Den válečných veteránů na náměstí Míru na Praze 2. Vrtulník Enstrom 480B je pevně usazen na zemi a čeká na své návštěvníky dnes do 18:00 hodin.


Vytvořeno: 27. 07. 2019

LOM PRAHA se představí na veletrhu MSPO 2019

Na začátku září se chystáme na další ročník mezinárodní výstavy obranného průmyslu MSPO, která patří mezi největší události svého druhu ve střední Evropě.


 

Vytvořeno: 27. 07. 2019

LOM PRAHA s.p. vystavuje na MAKSu

I letos budeme jedním z vystavovatelů na nadcházejícím veletrhu MAKS (27. 8. – 1. 9. 2019) v Moskvě.

Vytvořeno: 18. 06. 2019

Ministr obrany navštívil státní podnik LOM PRAHA

Ministr obrany Lubomír Metnar zavítal do státního podniku LOM PRAHA na krátkou návštěvu v doprovodu náměstkyně pro řízení sekce správy a řízení organizací Ministerstva obrany Kateřiny Suchoňové, ředitelky odboru řízení organizací této sekce Marty Kopecké a místopředsedkyně Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády (ČMOSA) Zuzany Fojtíkové.

Vytvořeno: 12. 05. 2019

IDET 2019

Navštivte nás na Výstavišti v Brně během veletrhu IDET 29.5.-31.5.2019.


Pavilon P, stánek 007, BVV

Vytvořeno: 12. 05. 2019

LOM PRAHA se představí na moskevském veletrhu HeliRussia

Helirussia (24. – 26. 5. 2018) je dlouhodobě považována za jednu z nejvýznamnějších výstav oblasti vrtulníkové techniky na ruském trhu. LOM PRAHA TRADE společně se svým mateřským podnikem LOM PRAHA s.p. je zde pravidelným vystavovatelem.


Přijďte nás navštívit!


Naleznete nás v pavilonu 1, hala č. 4 na stánku č. 4D.

Vytvořeno: 24. 04. 2018

Den letiště Přerov 2018

Státní podnik LOM PRAHA zve všechny malé i velké fanoušky letectví na Letiště Přerov - Bochoř, které po roce opět otevírá své brány.

Vytvořeno: 14. 12. 2017

Odborný seminář "Čerpání životnosti letounů L-39C"

Dne 5.12.2017 se v AERO Vodochody AEROSPACE a.s. konal odborný seminář týkající se čerpání únavového života letounu L-39C

Vytvořeno: 28. 08. 2017

Certifikát společensky odpovědné firmy

Státní podnik LOM PRAHA obdržel v rámci projektu Remobil certifikát společensky odpovědné firmy

Vytvořeno: 30. 06. 2017

Státní podnik LOM PRAHA zaznamenal v roce 2016 rekordní zisk

Téměř 97 milionů korun, tolik činil zisk státního podniku LOM PRAHA v loňském roce. Podnik tak udržel uspokojivý trend meziročního rostoucího zisku, když zisk z roku 2015 více než zdvojnásobil.

Vytvořeno: 29. 06. 2017

Semináře Životnost a únavová poškození vrtulníkové techniky

27. června proběhlo třetí závěrečné setkání v rámci semináře Životnost a únavová poškození vrtulníkové techniky.

Vytvořeno: 16. 06. 2017

Den letiště Přerov 2017

Státní podnik LOM PRAHA zve všechny malé i velké fanoušky letectví na Letiště Přerov, které po roce opět otevírá své brány. Třetí ročník akce "Den letiště Přerov" se uskuteční už 22. července.

Vytvořeno: 12. 04. 2017

Tiskové prohlášení k videu ČR PORUŠUJE SANKCE EVROPSKÉ UNIE

Tiskové prohlášení k videu ČR PORUŠUJE SANKCE EVROPSKÉ UNIE

Vytvořeno: 26. 01. 2017

Projekt Remobil pokračuje

Celkem čtrnáct státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany se připojilo k projektu Remobil pořádaného ve prospěch Jedličkova ústavu a škol pod heslem „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle.“

Vytvořeno: 14. 12. 2016

Projekt Remobil

Ministerstvo obrany se i se svými státními podniky zapojilo do projektu Remobil, jehož cílem je sběr mobilních telefonů ve prospěch Jedličkova ústavu a škol.

Vytvořeno: 01. 12. 2016

Seminář na téma „Životnost a únavová poškození vrtulníkové technik"

Dne 29. listopadu byl na 22. základně Vrtulníkového Letectva zahájen seminář se zaměřením na Životnost a únavová poškození vrtulníkové techniky.

Vytvořeno: 23. 08. 2016

Ing. Jiří Kobrle na návštěvě LOM PRAHA s.p.

Dne 19.8. bylo pro LOM PRAHA s.p. velkou ctí přivítat vzácného hosta, mistra akrobacie, pana Ing. Jiřího Kobrleho.

Vytvořeno: 18. 05. 2016

Tisková zpráva Ministerstva financí – Národního kontaktního místa

Sdílíme reakci na množící se zkreslené informace a spekulace ohledně významu a účelu EHP a Norských fondů v ČR, které mohou přispět k negativnímu vnímání EHP a Norských fondů ze strany veřejnosti, a to jak ve vztahu k aktuálním výsledkům projektů tak i k nadcházející etapě EHP a Norských fondů.

Vytvořeno: 27. 04. 2016

Rozhodnutí odvolacího soudu ohledně šikanózního insolvenčního návrhu na státní podnik LOM PRAHA

Odvolací soud vydal usnesení ve věci insolvenčního návrhu podaného na LOM PRAHA s.p. dne 23. 12. 2015 společností Work Adventure , s.r.o., kterým potvrdil usnesení soudu 1., stupně ze dne 23. 12. 2015, kterým byl insolvenční návrh odmítnut.

Vytvořeno: 04. 04. 2016

Záštitu nad tiskovou konferencí k našemu projektu "Návrat historických letadel do památných hangárů V a VI AERO v Letňanech", přebral ministr obrany, pan Martin Stropnický

Je nám velkou ctí, že záštitu nad tiskovou konferencí k našemu projektu "Návrat historických letadel do památných hangárů V a VI AERO v Letňanech", který je financován prostřednictvím EHP a Norských fondů, přebral ministr obrany, pan Martin Stropnický.
Vytvořeno: 30. 03. 2016

Den otevřených dveří pro studenty na Ústavu letecké techniky na ČVUT

Dne 9.3.2016 probíhal na ČVUT na Ústavu letecké techniky den otevřených dveří pro studenty. Představilo se několik firem, LOM PRAHA s.p. se této akce účastnil také.

Vytvořeno: 21. 01. 2016

Šikanózní insolvenční návrh na státní podnik LOM PRAHA

Usnesením ze dne 23.12.2015 Městský soud v Praze odmítl insolvenční návrh ze dne 20.12.2015, kterým se navrhovatel Ing. Vladimír Kotland, jednatel společnosti Work Adventure s.r.o., se sídlem Praha 2, Nusle, Slavojova 579/9, IČO: 01723804, domáhal zjištění úpadku státního podniku LOM PRAHA s.p. poté, co státní podnik odmítl uhradit neexistující pohledávku převyšující 1 mil. Kč.

Vytvořeno: 02. 12. 2015

LOM PRAHA generálním partnerem projektu Future Forces Forum

Ve dnech 23., 24. a 25. 11. 2015 proběhlo na zastupitelském úřadu České republiky v Haagu, stálém zastoupení České republiky při EU v Bruselu a zastupitelském úřadu ČR v Paříži představení projektu Future Force Forum, jehož je LOM PRAHA generálním partnerem.

Vytvořeno: 29. 07. 2015

Návštěva MO Gruzie

Ve středu 22.7. navštívila pardubické Centrum Leteckého Výcviku významná delegace z Gruzie v čele s tamní ministryní obrany, paní Tinatin Khidasheli.

Vytvořeno: 29. 07. 2015

100LETINY

Se zaměstnanci jsme oslavili 100 let vášne pro letectví

Vytvořeno: 21. 05. 2015

Švédští piloti v CLV

Začátkem května 2015 zavítali do CLV Pardubice piloti z Výcvikového centra švédského letectva.

Vytvořeno: 18. 05. 2015

Nigerijská delegace na návštěvě LOM PRAHA s.p.

V minulém týdnu náš podnik navštívila významná skupina vysokých představitelů armády a policie z Nigérie.

Vytvořeno: 27. 04. 2015

Slavnostní ceremoniál k úspěšnému zakončení projektu SOF II.

V úterý 21.4.2015 pořádal státní podnik LOM PRAHA ve svém hangáru na kbelském letišti slavnostní ceremoniál k ukončení projektu SOF II. Díky tomuto projektu disponuje česká armáda sedmi nejmodernějšími vrtulníky Mi - 171Š na světě. 

Vytvořeno: 16. 04. 2015

Prezentace českých společností ze sektoru obranného a civilního letectví v Maďarsku

Dne 14. dubna 2015 se zástupci LOM PRAHA s.p. účastnili konference s názvem „Prezentace českých společností ze sektoru obranného a civilního letectví“ na velvyslanectví České republiky v Budapešti.

Vytvořeno: 19. 03. 2015

Ministr obrany Ghany na návštěvě LOM PRAHA s.p.

V tomto týdnu navštívili státní podnik LOM PRAHA nejvyšší představitelé ghanského ministerstva obrany v čele s tamním MO, panem Benjaminem Bewa-Nyong Kunbuorem.

Vytvořeno: 13. 03. 2015

Aviation Conference 2015

V pražském hotelu DAP se ve čtvrtek 12.3.2015 uskutečnila Aviation Conference 2015, na které se za účasti náčelníků generálních štábů a nejvyšších generálů zemí střední, východní a severní Evropy řešily otázky možnosti spolupráce těchto zemí v oblasti vojenského letectví.

Vytvořeno: 05. 03. 2015

Návštěva delegace z Thajska v našem podniku

V minulém týdnu navštívila náš podnik delegace z Thajska. Delegáti navštívili Malešice, kde proběhla jednání s vedením a vyzkoušeli si i pardubické TSC.

Vytvořeno: 09. 12. 2014

Dva vrtulníky Mi-171Š ze základny v Náměšti si vyzkoušely, jaké to je přijet k nám po silnici

Z důvodu provádění modernizací na vrtulnících Mi-171Š k nám bylo potřeba přemístit 2 tyto vrtulníky z 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Zatímco doposud stroje do LOMu přelétávaly, ve čtvrtek 4. prosince se dva kusy této letecké techniky přepravovaly pozemní cestou.

Vytvořeno: 24. 11. 2014

První společné letecké simulované cvičení vzdušných sil České republiky a Švédského království

Ve dnech 10. listopadu až 14. listopadu 2014 se uskutečnilo v České republice historicky první mezinárodní letecké cvičení s propojením simulačního centra FLSC ve Stockholmu ve Švédsku a pardubického taktického simulačního centra. To se nachází v Centru leteckého výcviku, které provozuje státní podnik LOM PRAHA.

Vytvořeno: 20. 11. 2014

Podporujeme Jedličkův ústav

Vedení podniku se rozhodlo podpořit Jedličkův ústav a jeho projekt bezbariérové dopravy pro žáky a studenty Jedličkova ústavu a škol.

Vytvořeno: 29. 09. 2014

4.10.2014 se uskuteční Den letiště Přerov

LOM PRAHA ve spolupráci s Ministerstvem obrany připravil akci Den letiště Přerov. V sobotu 4. října, tak budou mít nejen obyvatelé Přerova, ale všichni zájemci možnost navštívit areál letiště a podívat se, co je zde nového.

Vytvořeno: 22. 07. 2014

Společensky účelná pracovní místa - Projekt CZ.1.04/2.1.00/03.00015

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší organizaci?

Vytvořeno: 02. 07. 2014

Návštěva černohorské vojenské delegace

Dne 2.7.2014 podnik uvítal vojenskou delegaci z Černé hory, vedenou Náčelníkem generálního štábu Admirálem Draganem Samardzičem.

Vytvořeno: 30. 06. 2014

Modernizace procedurálního trenažeru Mi-2

V první polovině 2014 byla provedena modernizace procedurálního trenažeru pro výcvik na vrtulníku Mi-2. 

Vytvořeno: 26. 06. 2014

Návštěva rakouské vojenské delegace

Dne 26.6.2014 podnik uvítal v Centru leteckého výcviku v Pardubicích vojenskou delegaci z Rakouska, vedenou Náčelníkem generálního štábu a Velitelem vzdušných sil.

Vytvořeno: 04. 04. 2014

Návštěva srbské vojenské delegace

Ve čtvrtek, 3. dubna, navštívila státní podnik LOM PRAHA srbská vojenská delegace na nejvyšší úrovni vedená náčelníkem Generálního štábu Ozbrojených sil Srbské republiky generálem Ljubišou Dikovičem. Srbští hosté si prohlédli provozy podniku a na společném jednání jim činnost a schopnosti LOM PRAHA prezentoval ředitel podniku Roman Planička.

Vytvořeno: 28. 01. 2014

Návštěva ministra zahraničí v LOM PRAHA

V pátek 24. ledna 2014 navštívil ministr zahraničí Jan Kohout státní podnik LOM PRAHA. Cílem návštěvy bylo seznámení se s činností podniku a projednání tématu podpory LOM PRAHA, s.p. na zahraničních trzích ze strany české diplomacie.

Vytvořeno: 04. 12. 2013

Elitní piloti NATO trénovali v LOM PRAHA

Ve dnech 25.-29.11.2013 se uskutečnilo v ČR simulované letecké cvičení Virtual NATO Tiger Meet 2013. Piloti evropských elitních letek sdružených v asociaci Tygřích letek NATO trénovali na českých simulátorech spolupráci při bojových misích. Akce se konala v Taktickém simulačním centru (TSC) státního podniku LOM PRAHA v Pardubicích a byla zorganizována ve spolupráci s 211. taktickou letkou vzdušných sil Armády ČR z Čáslavi.

Vytvořeno: 18. 11. 2013

Návštěva NATO ACG v podniku LOM PRAHA

12.11.2013 - 60ti členná delegace NATO ACG navštívila Centrum Leteckého Výcviku podniku LOM PRAHA.

Vytvořeno: 11. 10. 2013

Modernizace vrtulníků Mil Mi-171š

Reportáž o modernizacích vrtulníků Mil v podniku LOM PRAHA s.p...

Vytvořeno: 16. 09. 2013

LOM PRAHA je hlavní partner Dnů NATO v Ostravě & Dnů vzdušných sil AČR

Centrum Leteckého Výcviku podniku LOM PRAHA s.p. ukáže letovou i statickou přehlídku své techniky při příležitosti Dnů NATO v Ostravě & Dnů vzušných sil AČR

Vytvořeno: 16. 08. 2013

Návštěva prvního náměstka ministra obrany

16.08.2013 - První náměstek ministra obrany Daniel Koštoval navštívil podnik LOM PRAHA.

Vytvořeno: 09. 08. 2013

Studenti z Burkina Faso cvičí v LOM PRAHA CLV

Ve dnech 30. července až 16. srpna 2013 proběhne u CLV Pardubice seznámení devíti pilotů a palubních techniků Burkiny Faso s létáním na vrtulnících Mi-17 CLV Pardubice.

Vytvořeno: 28. 07. 2013

Generálmajor Nguyễn Duy Cường navštívil CLV

V pátek, 28. června 2013, navštívil LOM PRAHA Centrum leteckého výcviku (CLV) generálmajor Nguyễn Duy Cường, děkan Důstojnické letecké akademie Vietnamu. 

Vytvořeno: 10. 07. 2013

Generální oprava rumunských vrtulníků

Podnik LOM PRAHA provedl generální opravy dvou rumunských vrtulníku Mi, patřících generálnímu inspektorátu letectví ministerstva vnitra. Vytvořeno: 05. 07. 2013

LOM PRAHA podpořil český červený kříž

Podnik LOM PRAHA podpořil Český červený kříž a IV-nakladatelství v jejich společném projektu vydávání edičního titulu s tématikou první pomoci a prevence úrazů určený dětem a mládeži.


 

Vytvořeno: 01. 07. 2013

MATC site survey - jedenáctičlenná delegace navštívila CLV Pardubice

Úterý, 18. června 2013 bylo prvním dnem šestidenní akce vznikajícího Mezinárodního centra leteckého výcviku (MATC). Jedenáctičlenná delegace pod vedením příslušníka projektového týmu MATC (PT MATC) Ing. Otty, zahájila v Centru leteckého výcviku (CLV) v Pardubicích, obhlídku míst (Site survey)

Vytvořeno: 29. 05. 2013

LOM PRAHA podpoří české a švédské letectvo ve společném simulovaném taktickém cvičení

Pokračování a rozvoj vzájemné spolupráce v oblasti přípravy a výcviku pilotů vzdušných sil Armády České republiky a vzdušných sil Švédského království,  bylo hlavní téma, které zaznělo během návštěvy velitele vzdušných sil Švédska.

Vytvořeno: 29. 05. 2013

LOM PRAHA je nadále členem AOBP

"Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR (AOBP) sdružuje firmy zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou, obchodem a marketingem s obrannou a bezpečnostní technikou, materiálem a službami."

Vytvořeno: 27. 05. 2013

Certifikát MotorSich

LOM PRAHA získal certifikát MotorSich povolující opravy a údržby motorů Ai-25TL.

Vytvořeno: 13. 05. 2013

Takticko-simulační centrum v časopise ATM

V květnovém vydání odborného časopisu vyšel článek o schopnostech takticko-simulačního centra LOM PRAHA s.p. Článek je k dispozici zde.

Vytvořeno: 02. 05. 2013

Účast LOM PRAHA s.p. na výstavách

LOM PRAHA s.p. si Vás dovoluje pozvat na následující tuzemské i zahraniční výstavy a veletrhy, kterých se aktivně účastní:


 


   • European Helicopter Show – Hradec Králové (9.-11.5.)

  • HeliRussia – Moskva (16.-18.5.) Crocus Expo, pavilon 1, hala 4, stánek 1G/10

  • IDET 2013 – Brno (22.-24.5.) BVV, Pavilon P, stánek 051

Vytvořeno: 29. 04. 2013

LOM PRAHA nabízí provozovatelům L-29 úsporné řešení pro motory M701

Na pomoc provozovatelům letounů L-29 přichází letecký opravárenský závod LOM PRAHA s. p. s technickým řešením, které umožňuje prodloužení meziopravní lhůty motorů M701. Na základě provedené individuální technické prohlídky stavu motoru je umožněno, za určitých údržbářských úkonů stanovených technickými podmínkami, provést prodloužení stávající předepsané dobové mezi-opravní lhůty, a umožnit tak provozovateli další provoz letounu bez výrazných ekonomických nákladů spojených s generální opravou motoru.

Vytvořeno: 17. 04. 2013

Špičky makedonského ministerstva obrany navštívily LOM PRAHA s.p.

Náčelník generálního štábu Makedonie genmjr. Gorancho Koteski, velitel vzdušných sil plk. Kire Kolevski a velvyslanec Makedonie v ČR Paskal Stojcheski navštívili 4. dubna 2013 v doprovodu velitele vzdušných sil AČR plk. Libora Štefánika a 1. zástupce NGŠ AČR genmjr. Miroslava Žižky Centrum leteckého výcviku v Pardubicích.

Vytvořeno: 02. 04. 2013

Výcvik lotyšských techniků v LOM PRAHA

Ve dnech 4. až 28. března 2013 proběhl u CLV Pardubice výcvik lotyšských techniků v rozsahu traťové údržby (O-Level) na vrtulníku Mi-17. 

Vytvořeno: 29. 03. 2013

LOM PRAHA prodává 43.825 m2 pozemků v Praze - Malešicích

Prodej 43.825 m2 pozemků v Praze - Malešicích


LOM PRAHA s.p. vyhlašuje nepodmíněné otevřené výběrové řízení na prodej nemovitostí s názvem „Malešice – jih“.  Podmínky výběrového řízení a přílohy budou přiloženy. Lhůta pro podání nabídek v 1. kole výběrového řízení končí dne 17. června 2013 v 8:30 hod.

Vytvořeno: 08. 03. 2013

LOM PRAHA se představuje v katalogu IDET 2013

LOM PRAHA, státní podnik zřízený Ministerstvem obrany ČR, se jako vystavovatel představuje v elektronickém katalogu 12. ročníku mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2013, který se uskuteční v Brně 22.-25.května 2013.  

Vytvořeno: 26. 02. 2013

LOM PRAHA započal generální opravy vládní letky

Události, hlavní zpravodajská relace České televize

Vytvořeno: 22. 02. 2013

Česká republika bude využívat schopností LOM PRAHA v projektu MATC

Zpráva Ministerstva obrany České republiky

Vytvořeno: 21. 02. 2013

LOM PRAHA přebírá základnu v Přerově

Zpráva iDNES.cz z Olomouckého kraje

Vytvořeno: 19. 02. 2013

GŘ LOM PRAHA o budoucnosti vrtulníkové základny v Přerově

Generální ředitel LOM PRAHA Roman Planička včera na tiskové konferenci v Olomouci mluvil o možnostech využití letiště v Přerově

Vytvořeno: 18. 02. 2013

LOM PRAHA provádí sofistikované modernizace vrtulníků

LOM PRAHA nabízí prostřednictvím svých služeb v oblasti výzkumu a vývoje sofistikované modernizace vrtulníkových systémů, avioniky a vybavení 

Vytvořeno: 06. 02. 2013

LOM PRAHA získal smlouvu na generální opravy dvou vrtulníků Mi-17

Praha, únor 2013: LOM PRAHA získal smlouvu na generální opravy dvou vrtulníků Mi-17 od americké společnosti SES-i. Smlouva se vztahuje na generální opravu dvou vrtulníků Mi-17, které byly v minulosti ve vlastnictví českého letectva.

Vytvořeno: 31. 01. 2013

Rozhovor pro E15 s generálním ředitelem LOM PRAHA

Roman Planička: Zákon o veřejných zakázkách zvýhodňuje naše konkurenty

Vytvořeno: 30. 01. 2013

LOM PRAHA chce opravovat americké vrtulníky

Největší česká letecká firma ve státních rukou LOM PRAHA nabízí americkým ozbrojeným silám postupné opravy a modernizace mnoha desítek ruských vrtulníků typové řady Mi. Podnik jako jediný v zemích bývalé Varšavské smlouvy disponuje všemi potřebnými certifikáty originálního výrobce a podle svého šéfa Romana Planičky má plnou podporu Moskvy.

Vytvořeno: 28. 01. 2013

Náčelník Generálního štábu Petr Pavel navštívil LOM PRAHA

V pátek 25. 1. 2013 navštívil LOM PRAHA s. p. náčelník Generálního štábu Generálporučík Ing. Petr Pavel, M. A. spolu se svým zástupcem – náčelníkem štábu Generálmajorem Ing. Bohuslavem Dvořákem. Náčelník generálního štábu byl vedením podniku seznámen s aktuálními projekty a strategickým směřováním státního podniku.

Vytvořeno: 16. 01. 2013

LOM PRAHA oddělil VTÚLaPVO

V návaznosti na rozhodnutí Ministerstva Obrany ČR došlo s účinností k 1.1.2013 k převodu odštěpného závodu VTÚLaPVO (Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany), který byl součástí LOM PRAHA s.p. na nově založený státní podnik Vojenský technický ústav, s.p.

Vytvořeno: 15. 11. 2012

Výcvik slovenských stíhacích pilotů v LOM PRAHA

LOM PRAHA uskutečnil prostřednictvím svého taktického simulačního centra v Pardubicích odborný kurz pro skupinu osmi pilotů taktického letectva vzdušných sil Slovenské republiky a tří pozemních řídících bojového navádění (GCI – Ground Controlled Intercept) z brigády velení řízení a průzkumu.

Vytvořeno: 26. 10. 2012

LOM PRAHA hostil mezinárodní konferenci Gripen Users Group

Dne 25. října 2012 se v Taktickém simulačním centru uskutečnila mezinárodní konference uživatelů letounu JAS-39 Gripen (GUG – Gripen Users Group). Pozvání velitele Vzdušných sil AČR přijali zástupci Švédska, Maďarska, JAR a Thajska. V rámci konference měli zástupci jednotlivých zemí možnost seznámení a praktického ověření schopností Taktického simulačního centra, s cílem posoudit jeho vhodnost pro zabezpečení jejich výcvikových potřeb. 

Vytvořeno: 22. 10. 2012

LOM PRAHA generálním partnerem na výstavě FSEC 2012

Společnost LOM PRAHA s.p., přední opravárenský podnik vrtulníků typu Mi, se stala generálním partnerem na již 10.ročníku výstavy Future Soldier Exhibition & Conference 2012 (FSEC) považovanou za jednu z největších vojensko-ekonomických událostí ve střední Evropě.

Vytvořeno: 12. 10. 2012

Irácká vládní delegace na návštěvě v LOM PRAHA

LOM PRAHA dnes uvítal oficiální vládní návštěvu z Iráku vedenou předsedou irácké vlády Núrím al-Málikím. LOM PRAHA jednal s iráckou delegací zejména o možnostech podpory životního cyklu vrtulníků řady Mi, konkrétně o generálních opravách, modernizacích a výcviku na těchto strojích.

Vytvořeno: 11. 10. 2012

LOM PRAHA odkoupil armádní Mi-24/35

Vytvořeno: 01. 10. 2012

Ukončení 2. etapy modernizace vrtulníků Mi-171Š

LOM PRAHA s.p. dokončil druhou etapu modernizace tří vrtulníků Mi-171Š. Spojené státy americké na ni přispěly dvěma miliony dolarů.

Vytvořeno: 25. 09. 2012

ČT24: Armáda má nové vrtulníky. Drát vidí v noci na dva kilometry

25. 9. 2012 21:20, autor: had: Praha - Opravárenský závod LOM Praha dnes na kbelském letišti představil tři vrtulníky Mi-171Š nově zmodernizované pro českou armádu. Dva byly k dispozici jako statická ukázka, jeden předvedl cvičný let. Prostředky na modernizaci strojů poskytly USA, které daly dva miliony dolarů. Česko by se přitom chtělo stát strategickým opravářem aliančních vrtulníků.

Vytvořeno: 24. 09. 2012

Události ČT: Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000100924/titulky/#t=43m13s

Vytvořeno: 13. 09. 2012

Návrat legendy - Letectví a kosmonautika

O vrtulnících typové řady Mi-8/17 a jejich variantách, o nasazení těchto strojů v současných konfliktech a mezinárodních misích bylo na stránkách časopisu Letectví a kosmonautika napsáno v poslední době mnohé. Stejně tak o jeho perspektivách. Nejsou to ale jen nové stroje, které brázdí vzdušný prostor. A právě o znovuzrození jednoho z veteránů tohoto typu pojednávají následující řádky.

Vytvořeno: 16. 07. 2012

Odprodej náhradních dílů a materiálu

Společnost LOM PRAHA s.p. nabízí k odprodeji nepotřebné zásoby náhradních dílů a materiálu k motorům AI-25TL, TV3-117, AI-9V, R-11/13/29, vrtulníkům Mi-2/24 a letounům L-39.

Vytvořeno: 29. 06. 2012

Mezinárodní týden simulačního výcviku

Ve dnech 25. 6. - 29. 6. 2012 se v Taktickém simulačním centru společnosti LOM PRAHA s. p., poprvé uskutečnilo mezinárodní simulované taktické cvičení (INTERNATIONAL WEEK OF SIMULATION TRAINING).  Na základě nabídky 211. taktické letky 21. základny taktického letectva v Čáslavi, která je členem mezinárodní asociace Tygřích letek, přijali pozvání piloti a řídící bojového navedení (GCI) z tygřích letek Maďarska a Německa. 

Vytvořeno: 22. 06. 2012

Češi mohou opravovat motory k letadlům Albatros

Článek týkající se dohody mezi LOM PRAHA s.p. a společností Motor Sich o budoucnosti oprav motorů Ai-25TL si můžete přečíst zde.

Vytvořeno: 13. 06. 2012

S vrtulníky to umíte, chválí Čechy NATO

Dne 12.6.2012 vyšla v Hospodářských novinách reportáž o výcviku zahraničních pilotů, který je prováděn v pardubickém Centru leteckého výcviku.

Vytvořeno: 01. 03. 2012

Jmenován nový ředitel LOM PRAHA s.p.

Ministr obrany ČR Alexandr Vondra jmenoval k 1. březnu 2012 nového ředitele LOM PRAHA s.p., kterým se stal Ing. Roman Planička.

Vytvořeno: 07. 12. 2011

Odprodej nadbytečného materiálu

Společnost LOM PRAHA s.p. nabízí k odprodeji nepotřebné zásoby nadbytečného hutního materiálu. Bližší specifikace naleznete v příložených seznamech.

Vytvořeno: 23. 11. 2011

Rozšíření certifikátu OAO Klimov

Na základě splnění podmínek certifikačního auditu konstrukční kanceláře OAO Klimov, byl dne 22.11.2011 podniku předán Certifikát osvěčující způsobilost k provádění generálních oprav motorů TV3-117MT/V/VM/VMA a reduktorů VR-14/24.

Vytvořeno: 18. 11. 2011

Taktické simulační centrum v LOM PRAHA s.p.

Taktické simulační centrum, které bude otevřeno 22. listopadu 2011, umožní vysoce realistický výcvik včetně simulace bojových situací a mimořádných událostí, které kvůli bezpečnosti pilotů a techniky nelze v reálných letových podmínkách podstoupit.

Vytvořeno: 11. 11. 2011

Rozšíření oprávnění dle Part 145

Dne 4.11.2011 získal podnik LOM PRAHA s.p. rozšíření  Osvědčení o oprávnění organizace k údržbě CZ.145.0013 dle part 145, pro oblast údržby vrtulníků řady Mi-8/17 civilního určení, jejich pohonných jednotek a agregátů.

Vytvořeno: 03. 11. 2011

Změny ve vedení společnosti

Ke dni 2. 11. 2011 byli ředitelem LOM PRAHA s.p. Jindřichem Plochem odvoláni dva členové vrcholového managementu podniku.

Vytvořeno: 14. 10. 2011

Civilní certifikát MVZ Mil

Společnost LOM PRAHA s.p. získala OEM osvědčení způsobilosti opravárenské organizace k provádění generálních oprav vrtulníků civilního určení Mi-2/8/17 a jejich modifikací.

Vytvořeno: 13. 06. 2011

Certifikát MVZ Mil

Společnost LOM PRAHA s.p. získala OEM osvědčení způsobilosti opravárenské organizace k provádění generálních oprav vrtulníků Mi-8/17 vojenského určení.

Vytvořeno: 08. 04. 2011

Unikátní technologie LOM PRAHA s.p. pomáhají Policii ČR

Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany LOM PRAHA s.p. sestrojil unikátní mobilní pracoviště, které se podílelo na úspěchu policejní pátrací akce v Praze Troji.

Vytvořeno: 24. 02. 2011

LOM PRAHA s.p. Vystavuje na veletrhu IDET 2011

Stejně jako v minulých letech i letos se firma LOM PRAHA s.p. účastní veletrhu IDET 2011. Navštivte nás proto od 10. do 13. května 2011 na veletrhu v pavilonu P.

Vytvořeno: 22. 01. 2011

Návštěva britské náměstkyně ministra obrany

V pátek 22. ledna 2010 jednala britská náměstkyně ministra obrany baronesa Ann Taylor s náměstkem ministra obrany pro zahraničí Janem Fulíkem o rozvoji vzájemné spolupráce v oblasti obrany.

Vytvořeno: 22. 09. 2010

LOM PRAHA s.p. úspěšně absolvoval Audit MAK

V září 2010 úspěšně proběhl audit Mezistátního leteckého úřadu “MAK”, který je obdobou Evropského úřadu pro bezpečnost leteckého provozu EASA.

Vytvořeno: 03. 03. 2010

HIP Helicopter 2010

Ve dnech 2. a 3. března 2010 se v hotelu DAP Praha konala pod záštitou ministra obrany České republiky konference a výstava HIP Helicopter 2010.

Copyright © LOM PRAHA s.p., EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu UPgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky