Představitelé LOM PRAHA a Bell projednali aktuální stav klíčového projektu modernizace Armády ČR

Do klíčového modernizačního projektu Armády České republiky, a to pořízení osmi víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyř bojových strojů AH-1Z Viper, bude zapojen také LOM PRAHA s.p. V úterý 18. května 2021 se na ředitelství státního podniku v Malešicích uskutečnilo pracovní jednání mezi představiteli LOM a společnosti Bell Helicopter Textron, jehož hlavními tématy byla implementace simulačních technologií a tzv. depot hubu, v němž se bude provádět technická podpora životního cyklu amerických vrtulníků. Součástí tohoto know-how na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou bude také profesní odborný úsek v organizační struktuře LOM PRAHA.  

„Jednání bylo konstruktivní a posunulo nás zase kupředu. Obě strany čeká ještě hodně práce, ale jsem přesvědčen, že naplníme společné cíle. Spolupráci s LOM PRAHA si velice vážíme a děkujeme za profesionální přístup,“ říká vedoucí delegace Spojených států Erwin Boone.    

„Podíl na přezbrojení vzdušných sil Armády ČR na platformu Bell H-1 je pro LOM PRAHA hlavní úkol do budoucna. Vybudováním nové schopnosti výrazně přispějeme k procesu zavedení a následného udržování nové vrtulníkové platformy v Armádě České republiky,“ konstatuje ředitel LOM PRAHA s.p. Jiří Protiva.

Autor: Pavel Lang

Foto: MO ČR a Jitka Šuláková